Wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami

Opublikował: | 5 listopada 2019

Wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami

Od 1 listopada rozpoczął się nowy okres zasiłkowy 2019/2020. Przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny zaczęło się już w lipcu br. Wnioski o wskazane świadczenie można złożyć w każdej chwili, jednakże na wypłatę zasiłku z wyrównaniem od listopada mogą liczyć tylko te rodziny, które złożą wniosek najpóźniej do końca listopada.

Prawo do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami jest ustalane na dany okres zasiłkowy. Obecny trwa od 1 listopada 2019 roku do 31 października 2020 roku.

Ostatnia szansa na wyrównanie!

Złożenie wniosku jeszcze w listopadzie spowoduje, że ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami i jego wypłata za listopad, grudzień br. oraz styczeń i luty 2020 nastąpi nie później niż do 29 lutego 2020.

Co z późniejszymi wnioskami?

Wniosek o zasiłek rodzinny można złożyć w dowolnym momencie. Warto jednak pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w listopadzie br. prawo do zasiłku rodzinnego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o zasiłek rodzinny można złożyć osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej Krzyżanowice z siedzibą w Tworkowie lub przesłać go pocztą. Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o zasiłek rodzinny bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online.